(0266) 281 10 10
BALOSB’DE NEŞE FABRİKASI YILSONU GÖSTERİSİ

       Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde “Annemin İşi  Benim Geleceğim” projesi kapsamında 2016 yılında kurulan Neşe Fabrikası Kreşi 2. yılsonu gösterisini 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdi. Kreş öğrencileri; yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalardan yola çıkarak hazırladıkları gösterilerini, Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda sergiledi.  Ailelerin yanı sıra miniklerin gösterilerini izlemeye; Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Organize Sanayi Bölge  Müdürü Mesut Eray ve sanayiciler katıldı.

       Neşe Fabrikası Kreşinin yıl sonu etkinlikleri kapsamında çocukların yıl boyunca yaptıkları resimler ve maketlerden oluşan serginin gezilmesinin ardından tüm şehitler adına, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla miniklerin hazırladıkları sahne gösterileri başladı. 3,4,5 ve 6 yaş gruplarının farklı gösterileri sonrasında 6 yaş grubuna diplomaları takdim edildi. Programda kreş öğretmenlerine plaket verilmesi ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından etkinlik son buldu.

     “Annemin İşi Benim Geleceğim” projesi ile 17 Ekim 2016 tarihinde Borusan A.Ş.  ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan bir protokolle Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde; kadın istihdamı sağlamak ve çalışan kadın sayısını artırmak amacıyla kurulan kreşe, OSB’de çalışan annelerin çocukları kayıt olabiliyorlar. 36 aylıktan 66 aylığa kadar olan çocukların kabul edildiği kreşin mevcut 65 öğrencisi bulunuyor.