(0266) 281 10 10
BALOSB MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM MERKEZİ GÜDÜMLÜ PROJE BAŞLANGIÇ TOPLANTISI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından 2018 bütçe yılı içerisinde Güdümlü Proje Destek Programı kapsamında “BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi” için başlangıç toplantısı, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Sanayi Odası,, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir OSB, Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Balıkesir Organize Sanayi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi kurumlarının yetkilileri katıldı.

Mesleki eğitim kalitesinin artırılarak meslek liselerinin tercih edilebilirliğinin sağlanması ile iş gücü arzının işgücü talebi doğrultusunda geliştirilerek nitelikli personel ihtiyacının karşılanması amacı doğrultusunda Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından sunulan “BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi” GMKA’nın Güdümlü Proje Desteği ile hayata geçirilecek. Toplantıya katılım sağlayan tüm kurumların ortak olarak yer alacakları Güdümlü Projenin Kalkınma Bakanlığı’nın onayının ardından, bu yıl içinde uygulanmaya başlanması planlanmakta.