(0266) 281 10 10
Bin Kişiye İstihdam TELEPERFORMANCE

TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, TCDD Taşımacılık Ege Bölge Koordinatörü Müslüm Yurdakul, Balıkesir Sanayi Odası tarafından düzenlenen Gökköy Lojistik Merkezi konulu istişare toplantısına katıldı.
Ulaştırma Bakanlığı'nın 62 milyonluk yatırımı ile hayata geçen lojistik köyün, kuru yük ithalat ve ihracat taşımacılığı üssü olması için bölgeye saatte 110 km hız yapabilen kara taşımacılığına alternatif yük trenleri getirilmesi ile Balıkesir'e gümrük açılması konusu düzenlenen toplantı ile masaya yatırıldı.
Balıkesir Sanayi Odası (BSO) tarafından düzenlenen toplantıda Balıkesir OSB Gökköy Tren Lojistik Merkezi'nde gümrük açılması, konteyner, kuru yük, ihracat, ithalat taşımacılığının geliştirilmesi ve bölgenin lojistik ihtiyaçları hakkındaki konular tartışılarak masaya yatırıldı.
Sektörün ihtiyaçları değerlendirilip, firmaların talepleri dinlendi.
Liman, gümrük ve lojistik firmaların temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur’un yaptığı açılış konuşmasının ardından, Gökköy Lojistik Merkezi’nde konteyner ve yük taşımacılığın arttırılması, ihracat ve ithalatın geliştirilmesi, bölgede demiryolu taşımacılığın tercih edilmesi, rekabetin arttırılması, ve demiryolu taşımacılığında maliyetin en aza indirilmesi konuları, ele alındı.