(0266) 281 10 10
Gökköy’den İlk İhracat Seferberliği

Balıkesir Gökköy Lojistik Merkezi’nde başlatılan “Konteyner İhracat Seferberliği Töreni” Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlendi. Balıkesir’den Aliağa ve Bandırma limanlarına hareket eden 2 katarda 19 firmanın ürünleri sayesinde toplam 5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

Balıkesir sanayisi için önemli bir gün yaşadıklarını dile getiren BSO Başkanı İsmail Uğur, “Bugün Balıkesir sanayisi için dönüm noktalarından biri. Gökköy Lojistik Merkez’de ihracat seferberliğini başlatacağız. İlk katarlarımız hareket edecek. Sanayicilerimizin, Devlet Demiryollarının ciddi bir katkısı oldu. Bizler Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi olarak müteşebbis heyetimizle birlikte sanayicilerimiz için yatırımcılar için neler yapabiliriz, üretimlerini nasıl kolaylaştırabiliriz, yatırım ortamlarını nasıl rahatlatabiliriz diye sürekli çalışmalar içerisindeyiz.” dedi.  

Törene, Günaydın Group Yönetim Kurulu Başkanı Erol Günaydın, Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Ege Bölge Koordinatörü Müslüm Yurdakul, Devlet Demir Yolları 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, İhracat Seferberliğine katkı sağlayan firma temsilcileri katıldı.

İhracat seferberliğine katılan firmalar ise şöyle: Özdoğu, Eti Maden, Avcular Gıda, Dev Mobilya, Yarış Kabin, Beksan, BEST, Ravini, MRS Kağıt, Eğinlioğlu, Tınaz Tarım, Sem Mobilya, Milano Ağaç İşleri, Anglo Porte, Ekosinerji, Clariant, Balıkesir Mobilya, Tellioğlu ve İşbir Sentetik.