(0266) 281 10 10
Başkan'dan Mesaj

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi 1977 yılında kurulan ancak gelişimine 2005 yılında başlayan bir sanayi bölgesi olmasına rağmen kısa zamanda çok yol kat etmiştir. Halen Balıkesir’imiz ve ülkemiz için örnek bir organize sanayi bölgesi olma yolunda tüm personeli ile özverili çalışmalarına devam etmektedir.


Balıkesir lokasyon açısından yatırımcısına avantajlı bir konum sunmaktadır. İstanbul-İzmir aksında kalan ve adına “altın çember” denilen bölgenin en önemli noktalarından biri olan Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi; Osmangazi Köprüsü’nün açılması, İstanbul-İzmir Otobanının tamamlanması ve Çanakkale Boğazı üzerine inşa edilen 1915 Köprüsü ’nün Avrupa ve Trakya’yı Balıkesir üzerinden bu otobana bağlayacak olmasıyla altın çemberde, Marmara ticari ringinin merkezi konumuna gelecektir.


Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak gücümüzü ilgili yasa ve yönetmeliklerin bize verdiği görev, yetki ve sorumluluklar dahilinde sanayicimizden alıyoruz. Bölgemizde ki sanayinin bir düzen içerisinde üretim yapması ve faaliyetlerini sürdürmesi için sanayinin elektrik, su, doğalgaz ve arıtma gibi altyapı ihtiyaçlarını karşılayarak uygun koşullarda üretim ortamı hazırlamaktayız. Dolayısıyla tüm gayretimizi sanayicimize kaliteli hizmet göndermek için kullanıyoruz.


Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri arasında yer alan 500 milyar dolarlık ihracat düzeyine ulaşabilmesi için her şeyden önce üretim yapılmalıdır. Üretim yapılmalıdır ki ihracat gerçekleştirilebilsin. Balıkesir olarak; Ülkemizin en iyi 10 ekonomi arasında yer alabilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir azim ve gayret ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.